Certifikát Mateřská škola přátelská k dětem a rodičům

Loga OPVK

Certifikát "Mateřská škola přátelská k rodičům a jejich dětem" osvědčuje zájem a způsobilost zařízení řídit, rozvíjet a podporovat řídící a pedagogické pracovníky. Předškolní zařízení, které se prokazuje tímto certifikátem, splňuje po dobu platnosti certifikátu kriteriální požadavky na rozsah a tématickou skladbu akreditovaných vzdělávacích programů, které využívá k vzdělávání pracovníků pedagogické preprimární péče.

Udělený certifikát má platnost 3 roky, po které jej lze obnovit recertifikací.

Certifikované předškolní zařízení je vázáno průběžně zajišťovat v určeném rozsahu své služby řídícími pracovníky a pedagogy, kteří prošli uznávanými akreditovanými programy ve schématu vzdělávání, a dále udržují a rozvíjejí svou kvalifikaci.

Certifikát využívá mateřská škola k aktivní i pasivní propagaci vůči rodičům dětí, kterým nabízí své služby kvalifikované preprimární péče, jako ujištění o trvalé pozornosti a podpoře učitelů a řídících pracovníků k posilování kompetencí v souvislosti s individuálními potřebami dětí.

Veřejnosti a zřizovatelům mateřská škola, splněním vstupních kritérií pro udělení certifikátu a navazujícím programem dalšího rozvoje, dává signál o své iniciativě a zájmu vybudovat výjimečnou službu a získat tak vysokou prestiž.

Kontaktní osoba:

Lucie Štěpánková, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 242 441 486